Blog

Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

30 maja, 2014 / Świadomość by
Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

Zazwyczaj, gdy chcemy poczuć się spełnieni, zrealizować swoje pragnienie, coś osiągnąć- automatycznie wydaje nam się, że musimy przyswoić jakąś nową wiedzę, czegoś się nauczyć.

I choć oczywiście w wielu życiowych sytuacjach jest to zgodne z prawdą, to jednak czasami by zacząć nowej jakości życie musimy otworzyć się na zupełnie odmienny proces polegający na oduczaniu tego, co nam nie służy.

Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

 

Nie ma uniwersalnej recepty na powyższe pytanie, gdyż każdy z nas jest unikatowy i w nieco odmienny sposób uwarunkowany.

Istnieją jednak pewne dotyczące niemalże wszystkich kwestie, które dopóki nie zostaną przez nas zauważone, zrozumiane oraz rozpuszczone-nieustannie będę blokować nasze naturalne prawo do spełnienia i dostatku.

Są to silnie zakorzenione w naszej psychice przekonania, przez których pryzmat nieświadomie postrzegamy siebie oraz otaczający nas świat.

Bardzo często są one przejęte przez nas jeszcze w okresie dzieciństwa, dorastaliśmy z nimi i dlatego też bierzemy je za coś absolutnie pewnego, za nieodłączny element naszej rzeczywistości.

Kiedy jednak zwrócimy na nie uwagę a następnie zaczniemy systematycznie kwestionować- wyraźnie zauważymy, poczujemy iż nie są one niczym innym jak jedynie zakorzenionym w nas wierzeniem, czymś co zostało nam wpojone w okresie dzieciństwa i co tak naprawdę jest dalekie od prawdy naszego istnienia.

Co więcej- uświadomimy sobie, że przekonania są czymś bardzo ograniczającym, blokującym nasz dostęp do dostatku i radości życia.

By to zmienić, musimy je dostrzec a następnie rozpuścić.

A więc: Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

 1. Życie powinno być łatwe i pozbawione problemów.

Po pierwsze to co powszechnie określamy problemami jest tak naprawdę niezwykle potrzebnym do naszego rozwoju wyzwaniem. Gdy zdamy sobie sprawę z istotności, pozytywnych stron wszelkich życiowych trudności- zrozumiemy, że są nam one niezwykle potrzebne i zawsze czegoś nas uczą. W ten sposób zaakceptujemy to, iż wyzwania są ważnym balansującym elementem naszego ludzkiego życia, nie będziemy stawiać im oporu lecz każdorazowo dostrzegać pozytywne strony wszelkich życiowych trudności

2. To co inni o nas myślą jest bardzo istotne.

Otóż NIE JEST!!!

Jedyną rzeczą, która ma znaczenie jest to co my sami o sobie myślimy. Dlatego zamiast przejmować się, zgadywać, przeżywać co takiego inni o nas myślą- zwróćmy uwagę na nasz własny stosunek do nas samych, pracujmy nad zbudowaniem silnej, opartej na miłości więzi z samym sobą.

3. Gdybyśmy byli piękniejsi, inteligentniejsi, bogatsi…bylibyśmy szczęśliwsi.

Kolejne nieprawdziwe przekonanie, które sprawia że koncentrujemy się na poszukiwaniu szczęścia wszędzie dookoła, tylko nie w nas samych.

Liczenie na to, że w końcu poczujemy się spełnieni, gdy tylko coś zrealizujemy, dostaniemy, zgromadzimy sprawi jedynie, że nasze życie będzie ciągłą gonitwą za tym, co jest w nas samych.

Jak często zdobywaliśmy upragnioną pracę, partnera, pieniądze, wagę- a jednak wciąż nie czuliśmy się spełnieni? Szczęście jest w naszych sercach, a nie poza nami.

4. Porażki są czymś niedobrym.

Jest wręcz przeciwnie! To właśnie w momentach upadku, poznajemy i zaczynamy siebie rozumieć, zdobywamy wewnętrzną mądrość, nabieramy sił, motywacji, chęci, na nowo się naradzamy.

Nie obawiajmy się porażek, bo tak naprawdę są one jedynie życiowymi lekcjami i by odnieść sukces musimy nauczyć się najpierw na błędach, by zbudować silną, piękną więź ze sobą i światem.

5. Powinniśmy słuchać swojej logiki a nie serca.

Chyba wszystko to już przetestowaliśmy wielokrotnie. Jednak wciąż wielu z nas nie rozumie, że nie tędy droga, że jedynie serce może nam wskazać właściwy kierunek, sprawić że zaczynamy delektować się życiem i z nim płynąć.

Gdy kierujemy się tylko głową- każdorazowo będziemy ignorować to co czujemy, że naprawdę chcemy zrealizować. Głowa stara się nas ciągle trzymać w dobrze znanych, pozornie bezpiecznych schematach. Serce chce dla nas spełnienia, bycia sobą, życia w dostatku i nieograniczonej radości.

6. Przyjdzie kiedyś czas na radość i spełnienie.

Gdy ciągle odkładamy radość na jutro, gdy planujemy ją na wakacje, emeryturę, przerwę w pracy, lepsze jutro….nie żyjemy jedyną prawdziwą chwilą obecną, lecz jedynie wizją o przyszłości. W ten sposób cierpimy, narzekamy, nigdy nie czujemy spełnienia.  Otwórzmy się na szczęście dziś, tu i teraz- ono jest naprawdę na wyciągnięcie ręki!

7. Miłość do samego siebie jest egoistyczna/narcystyczna.Czego musimy się oduczyć, by odnaleźć szczęście?

Miłość do siebie jest kluczem do wszelkiego spełnienia i nigdy nie ustającej radości. Gdy poznamy i pokochamy siebie- życie ułoży się dla nas w pożądany, piękny sposób gdyż otaczająca nas rzeczywistość jest jedynie odzwierciedleniem naszego wewnętrznego świata.

8. Pozwalanie czemuś/komuś odejść jest poddawaniem się.

Wręcz przeciwnie- jest to wielka oparta na świadomym życiu sztuka, by pozwolić odejść czemuś, co nie służy, hamuje nasz rozwój. Często latami, całe życie trzymamy się kurczowo czegoś, co nas ogranicza, nie dopuszcza do spełnienia. Robimy to ze strachu. Wybierzmy więc miłość do siebie i pozwólmy w końcu odejść temu, co dawno już nam nie sprzyja.

9. Bycie singlem oznacza, że jesteśmy samotni.

Bycia singlem to wyjątkowy czas, w którym możemy umocnić więź z samym sobą, lepiej się poznać i bez ograniczeń realizować swoje marzenia.

10. Jest zawsze właściwy i  niewłaściwy sposób robienia wszystkiego.

To co jest dla jednych odpowiednie, może wcale nie służyć innym osobom. Dlatego też każdy z nas ma prawo wciąż poszukiwać, eksperymentować by się przekonać co jest dla nas, czego naprawdę pragniemy. Nie ma dobrej czy też złej drogi, wyborów, stylu życia, preferencji. Wszystko po prostu jest i każdy z nas indywidualnie odczuwa co takiego przypada nam do gustu, co wolimy, a czego nie chcemy doświadczać.

Jeżeli podoba Ci się powyższy artykuł, podziel się nim ze swoimi znajomymi klikając poniżej przycisk udostępnij (share) lub też umieść swój komentarz by podzielić się własnymi spostrzeżeniami na ten temat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.