Blog

Jaki trik mógłby pomóc poczuć się lepiej?

8 marca, 2015 / Świadomość by
Jaki trip pomoże Ci się poczuć lepiej?

Jak się czujesz?

Jaki trik pomoże Ci się poczuć lepiej?
Jaki trik pomoże Ci się poczuć lepiej?

Czy jesteś zmęczony ciągłym nadmiarem obowiązków?

Czy żyjesz w stresie, zniechęceniu lub doświadczasz często spadku nastroju?

Jeżeli czujesz się zmęczony i przytłoczony ogromem codziennych zadań, istnieje duże prawdopodobieństwo że podejmujesz się rzeczy, na które wcale nie masz ochoty.

Czy nieraz odpowiadasz ‘Tak’ , podczas gdy wszystko w Tobie krzyczy ‘Nie’?

Ilekroć tak postępujesz- tracisz mnóstwo swojej cennej, życiowej energii, przeznaczasz ją na coś co nie daje Ci radości- nic więc dziwnego że czujesz się często znużony i przemęczony.

Odkąd przeprowadziłam się sama z moją córeczką do Danii, moje życie zawodowe uległo znacznej poprawie, prywatnie natomiast zaczęłam odczuwać coraz to większą presję obowiązków związanych z domem i nigdy niekończącymi się zadaniami wokół Julci.

Doba nieustannie zdawała się być za krótka, podczas gdy ja poczuwałam się do obowiązku wykonywania całego szeregu czynności, których absolutnie nie lubiłam.

Jakiś czas temu do wszystkiego doszła moja rygorystyczna dieta związana z Candidą. Brak cukru i węglowodanów oznaczał dla mnie ciągłe uczucie bycia głodną, a to automatycznie wpływało na pojawianie się silnych, negatywnych emocji które myślałam , że już dawno przepracowałam.

Zawsze podkreślam, że niezależnie od tego czy zajmujemy się rozwojem osobistym od dawna i czy żyjemy na ogół świadomie- jesteśmy ludźmi i każdy z nas miewa te słabsze dni czy tygodnie.

Kluczowe jest jednak to, co zrobisz ze swoim obecnym samopoczuciem.

Czy się mu całkowicie poddasz i uznasz że jesteś ofiarą (życia, innych osób, sytuacji)..?

Czy też postanowisz zaakceptować obecny stan rzeczy i z tego miejsca w świadomy sposób na nowo kreować swoją rzeczywistość…?

 

Jaki trik mógłby pomóc poczuć się lepiej?

Oczywiście mogę mówić jedynie opierając się na własnych doświadczeniach. Mam jednak nadzieję, że choć niektórzy będą mogli z nich skorzystać.

Mówienie komuś ‘Nie’ do 30 roku życia praktycznie nie istniało w moim słowniku. Dlaczego?

Obawiałam się reakcji drugiej osoby, poczucia że kogoś zawiodłam czy rozczarowałam oraz tego,  co sobie inni o mnie pomyślą itd.

Wolałam więc robić coś samej sobie na przekór- niż zmierzyć się z moją wyimaginowaną wizją bycia negatywnie postrzeganą.

Nie muszę chyba dodawać jak wiele energii i czasu pochłaniała ta moja na pozór niewinna przypadłość.

Wraz z duchowym rozwojem i silniejszym połączeniem z samą sobą- wzrosła moja samoocena, poczucie bycia ważną i szanowania moich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Zrozumiałam, że nikt nie przeżyje tego życia za mnie i jedynie poprzez przejęcie pełnej odpowiedzialności za moje reakcje- mogę mieć również kontrolę nad tym jak się czuję.

Zrozumiałam również, że to, co myślą o mnie inni- nie ma absolutnie żadnego znaczenia i nie powinno wpływać na jakość podejmowanych przeze mnie decyzji.

Wraz z tym głębszym zrozumieniem nagle odkryłam, że uprzednio pojawiające się we mnie poczucie winy- było jedynie efektem ubocznym bycia nie szczerą ze samą sobą. Co więcej- by go uniknąć- trzeba po prostu dostrzegać czego pragniemy i mówić temu ‘Tak’.

Trik, który zaczęłam stopniowo wdrażać w moje życie to:

  1. Krótka pauza zanim odpowiedziałam automatycznie komuś lub czemuś ‘Tak’. Ta przerwa dawała mi możliwość prawdziwego poczucia czy to coś jest dla mnie, czy tego szczerze chcę. W ten oto sposób zaczęłam coraz to lepiej poznawać siebie i dawać sobie szansę na to, by działać z tego to właśnie autentycznego, zintegrowanego miejsca w moim sercu.
  2. Zaprzestanie ciągłego tłumaczenia się. Stopniowo uczyłam się (wciąż to robię) mówić po prostu ‘Nie’ będąc konkretną i zwięzłą jak np. Nie, nie mam dziś na to czasu.

Robiłam to w sposób uprzejmy pozostając przy tym jednocześnie stanowczą. Gdy zaczynamy się tłumaczyć świadczy to o tym, że wciąż jakaś część nas obawia się naszej decyzji i nie jest do niej przekonana.

  1. Każdorazowe zadawanie sobie w duchu pytania : Czy ten wybór przyczyni się do mojego rozwoju czy też przygasi moje wewnętrze światło i radość?

Tak proste, a zarazem skuteczne!

Udanego praktykowania 🙂

Zapraszam do podzielenia się tym artykułem z Twoimi znajomymi oraz do uczestnictwa w sesjach indywidualnych oraz szkoleniach online http://duchimateria.com/szkolenia-i-sesje/ !

Oraz oczywiście- zachęcam do subskrypcji regularnie aktualizowanego kanału youtube: www.youtube.com/sylwiakocon

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.