Blog

Magiczne myślenie.

2 listopada, 2018 / Świadomość by

Magiczne myślenie to takie czarodziejskie dążenie, które opiera się na wiecznym czekaniu w nadziei, że coś nastąpi.

Grona nafaszerowanych metafizycznymi konceptami sylwetek- nieświadomie wybiera, by na długi czas osadzić się w stagnacji ponieważ uwierzyła, że samą intencją przyciągnie do swojego życia to coś, czego pragnie.

Być może i Ty Jesteś tą kobietą, która marzy, by czuć się dobrze w swojej skórze- ale zamiast zaangażować się w ćwiczenia czy zdrowy styl życia- wizualizujesz licząc na to, że w ten sposób Twoje ciało samo się wyszczupli lub uzdrowi.

Być może jesteś tą, która marzy o lubianej pracy lub cudownym partnerze i choć świadomie kieruje w to swoje stęsknione serce to zapomina jednak o jednym równie ważnym elemencie jakim jest fizyczne działanie.

Być może chciałabyś doświadczać finansowej swobody- siedzisz więc godzinami szkicując mapę marzeń i recytując afirmacje. Jak głosi pewne afrykańskie przysłowie ‘kiedy się modlisz, poruszaj swoimi stopami’- zanurzając się w sobie pamiętaj więc, że potrzeba tu też konkretów, bo dopiero gdy wdrożysz działanie- pojawią się namacalne rezultaty.

Jeżeli bliskie są Ci duchowe wglądy i założenia- jak najbardziej dalej kieruj się ich głęboką mądrością, buduj w sobie zaufanie. Dla mnie samej nektar i świadomość mieszkającej we mnie duszy to lekkość, wolność i spokój jakich wcześniej, gdy nie żyłam z tego miejsca nie doświadczałam.  

Kiedy struna jest zbyt napięta- pęka, gdy pozostaje luźna- nie wydaje z siebie dźwięku- usłyszał przez lata zanurzony w ascetyzmie książe Sidhartha. Otrzeźwiło go to momentalnie, bo zrozumiał że żadna skrajność nie uwolni od życiowego cierpienia. Właściwą drogą jest droga środka.

Dokładnie tak też jest w każdej życiowej sferze. Próby życia jedynie z ducha bądź przeciwległej materii- nie dadzą stałego spełnienia, bo stojąc na jednym z krańców pomostu nie obejmiesz swym widzeniem pełni pejzażu, nie doświadczysz go i się nim nie zachwycisz.

Kiedy jednak staniesz po środku, kiedy z miejsca płynącej z serca mądrości i zaufania śmiało sięgniesz po spełnienie- życie obnaży przed Tobą nektar obfitości.

Nie przestawaj więc afirmować czy marzyć, ale też nie poprzestawaj na tym- wejdź na środek pomostu, stań na wzajemnie przenikających się konturach dwóch świadczących o Twym istnieniu światów- ducha i materii. To tutaj z Twych pragnień wyłania się urzeczywistniony pieniądz, idealna praca czy partner. To tutaj mają miejsce Twe wymarzone podróże i wszelkie życiowe doświadczenia, to tutaj smakujesz pełni, jesteś pełnią.

Jeśli więc pielęgnujesz w swym sercu marzenie- nie czekaj dłużej, ale pewnie wyciągnij po nie rękę. Magiczne myślenie jest piękne i bajeczne, ale dopiero, gdy przyodziejesz je w szaty człowieczego działania- osadzisz je tu na ziemi. Bo to chyba tu, fizycznie- a nie jedynie w swych wyobrażeniach- pragniesz doświadczać pełni tego zwyczajnie niezwyczajnego życia…?

 

Połącz swoje magiczne myślenie z fizycznym działaniem i wejdź w obfitość.

11 listopada- darmowy webinar 'Twoja finansowa obfitość’ Zapisz się Tutaj

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.