Blog

Możesz poszerzyć swoją perspektywę widzenia

29 lutego, 2024 / Świadomość by

„Wszystko, czego szukasz, szuka Ciebie”, to słowa, które mogą przytulić w najtrudniejszych momentach. W takich chwilach, gdy Twoja cierpliwość jest wystawiana na próbę. Jednocześnie czy życie nie pokazuje, że to, czego się spodziewamy, najczęściej się dzieje?

Dziś trochę o zaufaniu, kreacji i wyborach. I jak z mentalności braku przejść w mentalność obfitości albo z poczucia, że nie mam tego, czego chcę, w głęboką pewność, że dzieje się dokładnie to, czego pragnę.

Wszystko to jest procesem. Tracenie zaufania w to, że tworzysz swoje życie, zaczęło się bardzo dawno temu i jest doświadczeniem, które podzielamy z milionami ludźmi, którym dzień po dniu wmawia się, że nic nie mogą zmienić, że tak naprawdę nie mają znaczącego wpływu na rzeczywistość. Plotka głosi bowiem, że ich życie im się przytrafia…

Tymczasem wszystko, czego doświadczasz, z czegoś wynika. Każdy skutek ma swoją przyczynę. Nie potrzeba do tego fizyki kwantowej czy nauk mistycznych, wystarczy logika. Jeśli zachowujesz się w stosunku do kogoś niegrzecznie, opryskliwie, to najpewniej odpowie Ci tym samym. Jeśli wierzysz, że życie jest bólem i pasmem nieprzyjemnych zdarzeń, takie będziesz dostrzegać.

Jednocześnie możesz wyjść poza to. Wystarczy poszerzyć nieco perspektywę. Zobaczyć sytuację z różnych stron. Być detektywem rzeczywistości.

Jeśli przeżywasz teraz jakąś trudną sytuację – mam dla Ciebie pomysł, jak możesz zobaczyć ją inaczej. Opisz ją, proszę, możliwie jak najbardziej obiektywnie. Tak jakbyś opisywała przypadek nieznanej Ci osoby, bez oceniania jakiegokolwiek kawałka tej opowieści.

Następnie podziel się nią ze znajomymi, najlepiej z różnymi charakterami, podejściami do życia, może z różnych stron świata. I poproś, by powiedzieli Ci, co zrobiliby w tej sytuacji, jak ją widzą, czego w niej brakuje, by rozwiązać kłopot.

Zobaczysz wtedy, że każdy patrzy nieco inaczej. To tak jakby spoglądać na diament, czy kryształ z różnych kierunków. Wszyscy właściwie widzą ten sam kamień, lecz każdy inaczej. Na swój własny, wyjątkowy sposób. Jednocześnie każdy znajduje swoje własne odpowiedzi na zadane sobie pytania.

Kreacja to wybór tego, jak Ty chcesz widzieć daną sytuację.

Co chcesz w niej odnaleźć. Jak chcesz, by wyglądała w kolejnych odsłonach i jaka lekcja lub jakie informacje, jaki prezent jest w tym doświadczeniu dla Ciebie.

Nawet najtrudniejsza sytuacja, może coś Ci podarować. Choć czasem tak trudno to znaleźć.
Przytulam Cię dzisiaj i wierzę, że odnajdziesz swój własny, prywatny skarb, w tym, czego teraz doświadczasz.

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.