Blog

Wybieraj świadomie

27 czerwca, 2024 / Świadomość by

Kiedy wybierasz w życiu lęk, ograniczasz oddech, ściskasz się, zamykasz na informacje, na przepływ życia, na ocean potencjału, który w Tobie drzemie i czeka, by być dopuszczonym do głosu.

Kiedy wybierasz w życiu lęk, tracisz też pewność siebie, działasz według schematów, reagujesz nawykowo (w obrębie strefy prywatnego komfortu), wycofujesz się z obszaru zmian czy otwartości, angażując swoją energię w wykrywanie spisków i zagrożeń, ciągle próbując się przed czymś zabezpieczyć.

Stań więc oko w oko ze swoimi lękami i pamiętaj, że jest to praca na całe życie, choć po ich rozpoznaniu i oswojeniu – nie jest to już trudne, staje się naturalne.

Nie uciekaj od dyskomfortu, bo jest to najcenniejszy życiowy nauczyciel.

Nie chowaj głowy w piasek – staw się do życia, do wszelkich spraw, które czekają, by je wypuścić czy uporządkować. Wejdź w działanie!

Życie jest cudnym, pełnym potencjału placem zabaw, ale z najlepszej piaskownicy możemy stworzyć sobie wydmiste, suche tereny, na których toczy się ciągła walka o kolejny łyk wody, której ciągle brakuje.

Tak długo, jak udajesz, że ta czy inna życiowa sfera jest okej, że czujesz się w niej szczęśliwa – udajesz, a udawanie, że coś nie istnieje, jest strategią niedojrzałości, naiwnego dziecka.

Ta naiwność wcale Cię nie chroni, lecz buduje kolejne iluzje życia, które w rzeczywistości bazują na lęku, a więc braku, dążeniu do bezpieczeństwa, akceptacji zamiast spełnieniu, ekspansji, zadowoleniu, zaufaniu, wolności i spokoju.

Dojrzałość samoistnie zacznie w Tobie rozkwitać, kiedy zniknie naiwność.

Naiwność zacznie znikać, kiedy stawisz się do życia, czyli przejmiesz odpowiedzialność za swoje życie, przyjmiesz prawdę o tym, jak jest teraz i zaczniesz to zmieniać, wtedy staniesz twarzą w twarz z własnymi, ograniczającymi lękami i wejdziesz w zaufanie!

Od tego, czy wybieramy życie w lęku, czy zaufaniu i otwartości zależy Twoje zdrowie i szczęście.

Wybieraj więc świadomie, bo wszystko zaczyna się od świadomości i późniejszych, bazujących na niej wyborów.

Ucz się wychodzić z lęku i żyć z zaufania. To piękna podróż. Spotkajmy się w niej. Każdy jest tu mile widziany.

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.