Blog

Jak znaleźć to czego pragniesz?

2 listopada, 2014 / Świadomość by
Jak znaleźć to czego pragniesz?
Jak znaleźć to czego pragniesz?

Wybrałam się wczoraj na rowerową wycieczkę z Julcią. Nie miałyśmy konkretnych planów, ale córeczka bardzo chciała udać się do parku z sarenkami. Pojechałyśmy więc, jak niemal w każdą sobotę. Na miejscu usiadłam na pniu drzewa obserwując jak Julcia z uśmiechem na twarzy integruje się z czteronożnymi mieszkańcami lasu. Nagle, dosłownie  znikąd pojawił się przy mnie mężczyzna z córeczką i wielką paczką jabłek dla sarenek. Zaczęliśmy rozmawiać i już po chwili dziewczynki bawiły się razem karmiąc zwierzaki. Wydarzenie to nie miało dla mnie większego znaczenia choć z toku rozmowy wyraźnie wnioskowałam, że mogło gdybym tylko chciała. W drodze powrotnej do domu moje serce zaczęło się uśmiechać, bo…. nagle poczułam że to czego pragniemy jest zawsze tuż za rogiem…

Jak znaleźć to czego pragniesz?

Właśnie po to napisałam ten artykuł- w nadziei że i Ty mocno poczujesz i uwierzysz, że zawsze mamy wszystko dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Tamtego poranka, gdy się obudziłam -jak niemal każdego dnia odkąd przeprowadziłam się do Danii- zagościło we mnie dobrze mi znane uczucie samotności.

Tym razem jednak nie koncentrowałam się już uprzednio na braku, na tym czego nie mam. Co więcej- nie użalałam się nad sobą, nad tym jak to jesteśmy tu same z Julcią i jak bardzo brakuje nam towarzystwa bliskich osób.

Tym razem w pełni zanurzyłam się w mojej samotności, pozwoliłam jej być , a nawet- choć zabrzmi to nieco dziwnie- uśmiechnęłam się do niej w sercu bo wiedziałam że i to doświadczenie z całą pewnością przyczynia się do mojej ekspansji, czegoś mnie uczy.

Gdy tylko wyciszyłam mój wewnętrzny opór oraz zaprzestałam inwestowania energii w poczucie pustki- życie samo podsunęło mi dosłownie pod nos wydarzenie, które wyraźnie pokazało mi że nikt z nas nigdy nie jest samotny.

 

My, ludzie- mamy tendencję do tego, by skupiać się na tym czego nie mamy, a co za tym idzie- nieświadomie tkwimy w nieprzyjemnych emocjach braku. Do czego to prowadzi?

Otóż do tego, iż dosłownie odpychamy ze swojego doświadczenia wszystko to, czego bardzo pragniemy.

Jak znaleźć to czego pragniesz?

Nic prostszego!

Po prostu pracuj nad tym być czuć się dobrze tu i teraz, zrób coś co daje Ci radość i przestań koncentrować na tym czego Ci obecnie brakuje.

Być może łatwiej się to mówi niż robi- jednak zapewniam Cię, że i w tym przypadku sprawdza się dobrze znane stwierdzenie mówiące, iż praktyka czyni mistrza.

Być może początkowo dalej będziesz wchodzić w uczucie pustki, braku czegoś…być może dasz ponieść się tym nieprzyjemnym emocjom…

Ale…- przy odrobinie chęci, przy szczerej intencji bycia w poczuciu radości- nagle poczujesz, że masz ochotę zrobić coś co przywróci uśmiech na Twojej twarzy.

I co dalej? Otóż- moment ten będzie początkiem rozpuszczania blokady to realizacji Twego pragnienia- ponieważ to właśnie wtedy otworzysz się niesamowitą kreację Wszechświata.

Życie chce dla nas zawsze jak najlepiej, zawsze pragnie naszego spełnienia i radości.Jak znaleźć to czego pragniesz?

Jedyne co my musimy zrobić- jeśli oczywiście tego chcemy- to wyciągnąć rękę po to czego pragniemy i po raz pierwszy zrobić to w świadomy sposób.

Ostatnio pracowałam z klientką, która bardzo pragnęła przyciągnąć do swojego życia partnera. Po kilku rozmowach, dzięki jej otwartości i świadomemu wdrożeniu do życia sporej dawki radości- nagle u jej boku pojawił się ktoś, z kim już od kilku miesięcy podróżuje radośnie przez życie.

Dawniej powiedziałaby mi, że to nie możliwe- a teraz…razem ze mną pogodnie powtarza, że- wszystko czego pragniemy jest dosłownie na wyciągnięcie naszej dłoni!

 

 

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.