Blog

23 / przyciągając nieznośnych chłopców

17 czerwca, 2021 / Bez kategorii by

Kobieta, która jest dorosła, ale nie dojrzała. Ta, która nie miały szansy, by w sobie odnaleźć  i eksplorować tą dojrzałość. Nie mogła tego zrobić , bo dorastała w niedojrzałym emocjonalnie domu. Dorosłe dziecko- z dużym prawdopodobieństwem- nie znajdzie spełnienia w związku, bo będzie nieświadomie szukać wśród tłumów- również poranionego emocjonalnie partnera.

Kobieta taka potrafi mieć skrzywiony obraz męskości i miłości. Nie rozumie czym jest bliskość, prawdziwa intymność. Dla niej to nie szczerość i autentyzm, otwartość- ale budowane napięcie, serwowana z każdym rozdaniem  partyjki partnerskich kart- emocjonalność, eksplozja zazdrości, zabawa w kotka i myszkę, zdobywanie, agresja- stanowią świadectwo miłości, tego, że komuś musi naprawdę zależeć.

Kobieta taka kojarzy męskość przede wszystkim z fizyczną siłą, jej demonstracją, byciem twardym, brakiem przyzwolenia na słabość, na łzy, skłonność do chamstwa, rozpychania się łokciami. Chcąc nie chcąc- dopóki nie przeżyje wystarczająco dużo- takich ‘silnych’ mężczyzn (chłopców) będzie do swojego życia przyciągać, ich wybierać.

Jest wśród nas tak wiele takich kobiet, że już nawet określenie -bad boy, czyli niedobrego chłopca- stało się dla wielu symbolem atrakcyjności, chemii, czymś co ich wabi. Wiem to, bo sama- przez większość mojego życia, trzy długie, bolesne relacje, 2 małżeństwa- byłam taką kobietą.

Z kolei- mężczyźni osadzeni w sobie, troskliwi, otwarci na okazywanie uczuć, wycofujący się z miejsc, w których nie chcą grać gierek agresji- są często postrzegani jako słabi i mało męscy.

Podczas, gdy to oni właśnie- są emocjonalnie dojrzali, to oni dają prawdziwe ciepło, poczucie bezpieczeństwa i stabilizację.

Każde dorosłe dziecko w końcu zaczyna mieć dość życia w często powracającej frustracji.

Frustracja ta miesza się z pustką i tęsknotą i choć początkowo tworzą chaos- z czasem- wyłania się coraz wyraźniejsza ścieżka powrotu do samej siebie. Tak dziecko przeobraża się w dojrzałą kobietę. A ona- będąc w coraz bliższym kontakcie ze swoją kompletnością- zaczyna rozumieć czym jest męskość i czego ona prawdziwie pragnie, potrzebuje.

Co więcej- w sobie samej zaczyna rozpoznawać jak dotąd traktowała swoje wewnętrzne męskie jakości. Jak często sama była dla siebie tak niedojrzale twarda, wykorzystująca, nieczuła, jak wielką nakładała na siebie presję i agresję.

I to się zmienia- otwiera się na swoją kobiecość i kochającego, dojrzałego wewnętrznego mężczyznę.

Co wewnątrz to i na zewnątrz. Przecież to wiemy.

I tak też- ten, który zdawał się być atrakcyjny i silny- okazuje się pusty i słaby.

Najwyższą wartością staje się mężczyzna, który nie gra, nie manipuluje, nie wykorzystuje swej przewagi, ale jest, wspiera, pokazuje co czuje, czego potrzebuje, jak doświadcza, potrafi być blisko, prawdziwie.

Dojrzałość przyciąga dojrzałość.

I nawet jeśli kiedyś obawiałyśmy się, że nasz toksyczny związek może dojść do rozpadu. Teraz- gdy jesteś blisko siebie, gdy czujesz się kompletna- zupełnie proste, łatwe, naturalne- dla Ciebie jest, by nie tkwić w czymś, co jest wciąż przepychanką, co jest niedojrzałe. Zupełnie naturalne dla Ciebie się staje, by pragnąć- już nie chłopca, ale mężczyzny, by otwierać się,  przyciągać to, co również dojrzałe.

I tak też- emocjonalne gierki, manipulacje, puszenie się, gonienie, uciekanie- coraz bardziej i dalej historią się stają. Otwierasz się na tego, przy którym możesz bezpiecznie i bez granic- eksplorować i wyrażać- swoją kobiecość.

Kobieta kompletna w Tobie widzi jak się do niej zbliża- on, kompletny mężczyzna.

Jej serce coraz mocniej bije, tak go kocha, tak pragnie, tak pożąda, szanuje, kocha…

Z podziwem spogląda na jego stabilność, opanowanie, na to jak stanowczo, ale i kochająco, z serca jest przy niej i trzyma ją w ramionach, a potem znów puszcza wolno zachwycając się jak ona wiruje, tańczy swój nieprzewidywalny taniec.

On dba o nią, ona oddaje mu serce, przyzwala by być tak zaopiekowaną.

I ona też pragnie dbać o niego- dając mu swoją kobiecość, wolność, kreatywność, miłość- pokazuje mu to, czego on może doświadczać tylko poprzez jej nieokiełzaną wielowymiarowość.

Zobacz- ja oni są dla siebie, jak on w swojej dojrzałości-jest jej królem, a ona- tak kompletna, dojrzała- jego królową.

Dojrzałość przyciąga dojrzałość.  


By odnaleźć swoją kompletność i dojrzałość- zapraszam Cię do zarówno do książki jak i programu online Kobiety Kompletnej

oraz do Naszej Miłości.

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.