Blog

Czym jest pieniądz?

17 września, 2014 / Świadomość by

Czym jest pieniądz?pieniążki

Dla wielu ludzi pieniądz zawsze był i jest symbolem dostatku, siły, ciężkiej pracy, sprytu, ciągle niedoścignionym pragnieniem, celem życia, przepustką do wolności i spełnienia.

Zwłaszcza Ci z nas, którzy nie interesują się tematyką osobistego rozwoju- w dalszym ciągu podchodzą do kwestii pieniądza w stary, dobrze każdemu z nas znany sposób.

Wierzymy, że pieniądz wymaga ciężkiej pracy, poświęceń, być może przebiegłości oraz że jego zasoby są zdecydowanie ograniczone.

Nie ma w tym oczywiście nic niewłaściwego- o tyle o ile osoby te nie są zainteresowane otwarciem się na zwiększony przypływ pieniędzy do ich życia.

Osobiście- choć może brzmieć to nieco dziwnie- czuję, iż Ci z nas którzy nie noszą jeszcze w sercu pragnienia przebudzenia, wolą żyć w nieświadomy, kierowany ego sposób- nie tylko mają prawo, ale w pewnym sensie wręcz ‘powinni’ trochę dłużej zmagać się finansowo.

Innymi słowy- jako duchowy nauczyciel oraz osoba o wielkiej łatwości przyciągania do życia dużych pieniędzy- nie zawsze decyduję się wspierać proces wzbogacania się tych, którzy chcą mieć więcej pieniędzy ale nie mają najmniejszej ochoty na wewnętrzną przemianę.

Dlaczego?

Otóż jak zapewne wiecie- dla większości z nas pragnienie powrotu do prawdy swojego istnienia, do drogi w stronę światła- pojawia się poprzez ból i cierpienie. Tak samo więc i w kwestiach finansowych- dopóki nie zaznamy codziennych zmagań i trudu ich zarabiania- najprawdopodobniej nie zechcemy otworzyć się na proces naszego wewnętrznego uzdrawiania i transformacji.

Jaką więc większą korzyść miałby ze wzbogacenia się ktoś, kto tak naprawdę nie jest sobą, nie zna siebie i na co dzień funkcjonuje czysto z poziomu szeregu uwarunkowań oraz nigdy nie usatysfakcjonowanego ego?

Na planie czysto ludzkim- korzyści z pewnością byłyby atrakcyjne jednak najprawdopodobniej krótkotrwałe.

Na poziomie większego obrazu, na planie naszej duszy- taki scenariusz jedynie opóźniałby nasz nieunikniony proces odkrywania siebie (i nie ma w tym nic złego o ile tego szczerze pragniemy).

Jako duchowy nauczyciel- bardzo pragnę by jak największa ilość ludzi podnosiła swoje energetyczne wibracje i poszerzała swoją świadomość. Każda kolejna przebudzona osoba znacząco podnosi wibracje Ziemi, przybliża nas do światła, miłości i jedności- dlatego tak piękne jest wspieranie innych na ich własnej drodze do prawdy i wolności.

 

Kiedy poszerzamy naszą świadomość, gdy zaglądamy do naszego serca- zmienia się nasza percepcja siebie oraz otaczającego nas świata. Zmienia się nasze postrzeganie pieniędzy oraz stosunek do ich generowania.

Czym jest pieniądz?

Z miejsca osoby przebudzonej- nie jest on już ograniczonym, wymagającej ciężkiej pracy zasobem.

Co więcej- nie jest on też jedynym, ani nawet głównym wyznacznikiem dostatku.

Osoby o podwyższonej świadomości- z łatwością odczuwają wszechogarniający ich dostatek w każdym nawet najdrobniejszym życiowym aspekcie.

Dostatkiem jest dla nich codzienne pożywienie, ciepłe miejsce do spania, czas ze znajomymi, słońce, śpiew ptaka, uśmiech dziecka, zabawa, chwila dla siebie, błogi sen, zapach kwiatów i każdy inny choćby najdrobniejszy życiowy element.

Pieniądz jest dla nich jedynie jedną z manifestacji dostatku, czymś co zaczyna do nas swobodnie i nieograniczenie płynąć, gdy tylko zmienimy do niego nasze podejście.

Pieniądz jest czystą energią, która- jak wszystko inne- rezonuje z naszymi osobistymi wibracjami energetycznymi. Kiedy więc nosimy w sobie przekonania o ciągłych braku i trudzie jego zdobywania- doświadczenie to staje się naszą rzeczywistością, gdyż stały przypływ pieniądza do naszego życia zostaje zablokowany przez nasze nieuświadomione przekonania.

Kiedy jednak ‘pracując’ nad odkrywaniem naszego prawdziwego ‘ja’- krok po kroku transformujemy niesprzyjające nam wierzenia- zaczynamy coraz bardziej ufać życiu i jednocześnie doświadczać stopniowego zwiększonego przypływu dostatku do naszego życia.images

 

Co więc zrobić, by w świadomy sposób odblokować kanał przypływu gotówki do naszego doświadczenia?

Przede wszystkim musimy zapragnąć prawdy naszego istnienia, prawdziwego zauważenia, poznania i uzdrowienia samego siebie.

Wraz z tą intencją- z całą pewności bez żadnego wysiłku z naszej strony- pojawi się w naszym życiu coś lub ktoś, kto zainicjuje proces naszego rozwoju.

Z czasem wszystko stanie się dla nas jasne. Z czasem, na tej naszej wewnętrznej drodze- po raz pierwszy poczujemy iż pieniądz to energia, a jego przypływ jest nie tylko niczym nieograniczony lecz wręcz naturalnym prawem naszego istnienia.

Będąc coraz bardziej sobą- przywracamy harmonię w życiu naszym oraz jednocześnie otaczającego nas świata. To z kolei sprawia iż z coraz większą łatwością zaczynamy dostawać od życia pieniądz w zamian za dawanie innym od siebie tego do czego zostaliśmy stworzeni.

Innymi słowy: Bogacimy się robiąc to co kochamy albo jeśli wolisz: Inni z radością płacą nam za bycie sobą!

Czy mogłoby być jeszcze lepiej?!

I zanim na to odpowiesz…wstrzymaj oddech, bo to dopiero początek Twojej życiowej zabawy w autentyczne, niczym nieograniczone przyciąganie energii miłości w formie pieniądza 🙂

 

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go lub podziel się nim ze znajomymi!

 

Zapraszam na sesje indywidualne oraz szkolenia online.

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.