Blog

Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego.

6 czerwca, 2014 / Świadomość by

Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego.

Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego.

Nie ma chyba lepszej rzeczy jaką można podarować innej osobie niż zauważenie jej wyjątkowości.

Chyba zgodzisz się ze mną, iż większość ludzi cechuje opanowana niemalże do perfekcji zdolność dostrzegania tego, co powszechnie określamy jako wady.

Gdy do tego nie mamy problemu z otwartością i zbędną szczerością- z całą pewnością niejednokrotnie wytkniemy te zauważone przez nas niedociągnięcia drugiej osoby.

Krytykowanie innych to żadna sztuka! Tak naprawdę to chyba najprostsza rzecz pod słońcem. Robimy to, gdyż tak naprawdę sami najczęściej nie jesteśmy zadowoleni z danych życiowych aspektów, nie czujemy spełnieni i radośni.

Gdy my jesteśmy pełni- cały świat jest przez nas również postrzegany jako piękny i unikatowy.

Nie tutaj jednak pragnę zmierzać tym artykułem. Nie ma być on skoncentrowany na analizie naszych własnych zachowań i reakcji.

Tym razem chciałabym Wam powiedzieć jaka jest: Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego.

O tym dlaczego mielibyśmy to robić napiszę już za moment- choć myślę, że dla większości z Was samo stanie się to wyraźne i oczywiste.

Najczęściej bywa jednak tak, że to co najprostsze jest przez nas niedoceniane i niepraktykowane. Gdybyśmy zdawali sobie sprawę z tego jak wiele dobra możemy wnieść do życia innej osoby, a co za tym idzie- świata- być może nieco częściej i szczodrzej obdarowywalibyśmy naszych znajomych tym, co przyczyniałoby się do polepszania jakości ich życia.

Jaka jest więc ta najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego?Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego.

Nie ma nic prostszego!- zwracaj uwagę na chwile, w których promienieje.

Co mam tutaj na  myśli…? Po prostu mów mu, że:

– jesteś taki podekscytowany, gdy robisz to i to…

– twoja twarz cała się śmieje, gdy o tym mówisz…

– promieniejesz, gdy o tym rozmawiasz….

– wyglądasz tak cudownie, gdy ….

– to jest zawsze pierwsza rzecz o której chcesz rozmawiać…

– masz w sobie tyle pasji, kiedy…

jesteś pełen ognia, gdy…itd. Itp.

 

Kiedy zwracamy uwagę na chwile, w których nasz znajomy jest pełen radości- robimy dla niego coś wyjątkowego. Przyczyniamy się bowiem do budowania w nim głębszego zrozumienia, poczucia tego, czego naprawdę pragnie, co daje mu szczęście i przywołuje uśmiech na jego twarzy. Co więcej- dajemy mu odczuć co to znaczy czuć się spełnionym, jak smakuje pełnia życia, co gra w jego duszy, gdzie kryje się jego wyjątkowość, co kocha, czym się pasjonuje, co nadaje sens jego życiu, co jest naturalną częścią jego istnienia….

My- ludzie, nie potrzebujemy już większej dawki konstruktywnego krytycyzmu, nie potrzebujemy zwracania uwagi na to, czego według innych nie robimy właściwie.

Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojego znajomego to chwila zatrzymania i powiedzenie mu tu i teraz jak pięknie wygląda, jaką ma siłę przebicia, jaki jest pełen wigoru, życia, entuzjazmu gdy o czymś mówi lub coś robi.

Pomóż mu poczuć to, czego być może od lat w sobie nie dostrzega, podaruj mu ten najpiękniejszy pod słońcem dar bycia sobą i smakowania swojej unikatowości. Podaruj to również sobie, bo…gdy on tak promienieje- także i ty czujesz się lekko i nadzwyczaj pozytywnie:)

 

Jeżeli wolisz posłuchać tego artykułu, zapraszam do wersji audio poniżej:

https://soundcloud.com/sylwia-kocon/najlepsza-rzecz-jaka-mozesz

 

Podziel się tym artykułem przyciskając 'Share’. Dziękuję 🙂

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.