Blog

Wspieranie innych wspiera nas

9 maja, 2024 / Świadomość by

Nic nie daje tak wielkiej radości, jak możliwość przyczynienia się do czyjegoś szczęścia.

Kiedyś wierzyłam, że tylko, gdy zabiegam o własne spełnienie, to w końcu je poczuję. Wiesz, jak mocno potrafimy rozpychać się łokciami i biec do przodu, by tylko wygrać, zdobyć, by pierwszym dobiec do mety…?

I czasem docieramy – tyle że na finiszu prócz odchodzącego wraz z echem oklasku podziwiających dłoni – nie ma niczego co trwałe, nie znajdziesz tu spełnienia.

Nie bez powodu mawia się, że gdy jest nam źle, powinniśmy komuś pomóc. Wspieranie innych uskrzydla, daje radość bezwarunkową, łączy ze sobą, z czystością i pięknem własnego serca, przypomina.

W ostatnich latach było mi dane się o tym przekonać, bo za każdym razem, gdy stawałam twarzą w twarz z pewnym trudnym doświadczeniem – jednocześnie byłam dla kogoś największym oparciem.

Nic nie daje tak wielkiej radości, jak możliwość przyczynienia się do czyjegoś szczęścia, bo taka jest nasza ludzka natura – otwarta na drugiego człowieka, kochająca.

Jeśli tęsknisz za sobą i swą pełnią – podaruj siebie drugiemu, a życie pokaże Ci, kim jesteś i jak bardzo Cię kocha. Bo miłość i dobroć są Tobą i gdy się nimi dzielisz, gdy je dajesz – otwierasz na nie swoje niegdyś przymknięte powieki, zaczynasz widzieć…

podziel się

W każdy wtorek wysyłam inspirujący newsletter oraz zapowiedź niedzielnego live.

Plus – o wszystkim dowiadujesz się pierwsza/-y.